Materiály

Partex produkty pozostávajú  z najrôznejších dizajnov a materiálov. Ponuka materiálov pre plastové a nerezové označovanie odráža špecifické potreby použitia v závislosti na odvetví aplikácie. Použité materiály sú vyšpecifikované niššie. 

               
ABS                
ABS je kopolymer acrylonitrilu, butadienu a styrenu. ABS je bezhalogénový a neobsahuje bromité zložky. ABS je tvrdý, pevný a tuhý materiál, ktorý nie je ohňuvzdorný a nie je odolný voči rozpúšťadlám. Odoláva ale benzínu, terpentýnu a ethanolu, podobne tak ako alkalickým a neutrálnym čistiacim prostriedkom. Vyššie uvedené vlastnosti sa vztahujú len na nepopísaný materiál. 
 
TVRDÝ ZEREX (PC/ABS)                
PC / ABS je termoplastická zlúčenina, v ktorej je ako spomaľovač horenia zahrnutý arylfosfatestrát. Je bezhalogénový a ohňuvzdorný. Materiál má dobré mechanické vlastnosti a odoláva vyšším teplotám. Teplotná odolnosť sa pohybuje v rozmedzí -30°C až +70°C (-22°F až 158°F). Výššie uvedené vlastnosti sa vzťahujú  len na nepopísaný materiál.    
 

NORYL            
Noryl je modifikovaný PPO/PS plast (polyfenyl oxid + polystyren). Noryl je nehorľavý a bezhalogénový materiál. Výššie uvedené vlastnosti sa vzťahujú len na nepopísaný materiál.      

POLYAMID              
Polyamid je čiastočne kryštalický plast 4 rôznych typov. Polyamid 6 je nenaplnený nylon s 6,6 atómami uhlíka a je bezhalogénový. Má dobré vlastnosti v ťahu, je pevný a odolný voči opotrebeniu. Odoláva taktiež organickým riedidlám, ale je menej odolným voči kyselinám a lúhom. Vyššie uvedené vlastnosti sa vzťahujú len  na nepopísaný materiál.

POLYESTER                
Polyester chemicky odolný matriál. Jeho charakteristické vlastnosti sú - dobre sa popisuje, ľahko sa s ním pracuje a môže sa dierovať. Je odolný voči UV žiareniu a odolává taktiež vysokým teplotám. Je vhodným materiálom pre štítky dlhej  životnosti. 

POLYSTYREN                
Polystyrén (PS) je plast vyrobený polymerizáciou styrénu. Polystyrén je bez halogénov, ale nie je nehorľavý. Teplotný rozsah je -30°C až +60°C (-22°F až +140°F). Je vhodný pre použitie vo vnútornom prostredí. PS má dobrú pevnosť pri izbových teplotách, ale horšie vlastnosti v chladnom prostredí. Vyššie uvedené vlastnosti sa vzťahujú len na nepopísaný materiál.

PVC                
PVC je skratkou polyvinyl chloridu a obsahuje halogény. PVC má prirodzenú vlastnosť samozhášavosti. Má dlhú dobu životnosti a je dostatočne odolný voči klimatickým faktorom. Materiál PVC je stabilizovaný voči vápniku a zinku, je pevný a pružný. Doporučované prevádzkové teploty sú pod +60°C (140°F). PVC je recyklovateľný a môže byť opakovane pretavený. Vyššie uvedené informácie sq vztahujú len na nepopísané materiály.

STAINLESS MATERIAL                
Nerezový materiál SS 2347 zodpovedá norme AISI 316 alebo W.no. 1.4404. Oceľ odolávajúci kyselinám obsahuje minimálně 17% chrómu, 11% niklu a 2% molybdénu. Materiál má dobrú odolnosť v soli a vo vlhkom prostredí. Dobrá odolnosť proti korózii. 

ZEREX                
Polyether na báze termoplastu, čo je zlúčenina polyuretánu (TPU). ZEREX je bezhalogénová, ohňuvzdorná zlúčenina vyvinutá pre aplikácie vyžadujúce obmedzenu dymivosť a nevypúšťanie toxinov. Teplotný rozsah je -30°C až +90°C (-22°F až +194°F). Bola schválená pre použitie v metru v New Yorku. Vyššie uvedené informácie sa vzťahujú len na nepopísané materiály.