BIO-PVC ZNIŽUJE VPLYV KLÍMY

BIO-PVC ZNIŽUJE VPLYV KLÍMY

Prostredníctvom strategickej práce na udržateľnosti teraz Partex uvádza na trh produkty na báze Bio-PVC, vyrobené z obnoviteľných surovín. To znižuje emisie CO2 produktov o 80 %.

Partex vytyčuje udržateľnejšiu budúcnosť

Spoločnosť Partex Marking Systems v Gullspångu je popredným svetovým výrobcom priemyselných systémov značenia pre identifikáciu vodičov, káblov, rúrok a komponentov. Výroba prebieha v Gullspångu, kde bola spoločnosť pred 75 rokmi založená, a okrem toho pôsobí v 13 krajinách.

Cieľavedomá a strategická práca v oblasti udržateľnosti

V posledných rokoch spoločnosť Partex cieľavedome a strategicky pracovala na stanovení cieľov svojej práce v oblasti udržateľnosti. Táto práca bude pokračovať aj v budúcnosti.

  • „Začali sme tým, že sme zistili súčasnú situáciu, stanovili si ciele a potom sa rozhodli, kam by sme mali zamerať svoje úsilie, aby malo čo najväčší efekt. Ako priorita sa ukázalo nájdenie alternatívneho materiálu, ktorý by zaistil budúcnosť našich výrobkov a zanechal menšiu klimatickú stopu," vysvetľuje Peter Johansson, generálny riaditeľ výrobnej spoločnosti Partex v Gullspångu.

  • "Nikdy nebudeme môcť zvoliť materiály, ktoré sa časom rozpadajú alebo majú zhoršujúce sa vlastnosti. Naše značenie by malo plniť svoju funkciu po dlhú dobu. Potom je plast z PVC ťažko prekonateľný," pokračuje Peter.

V roku 2022 vykonala spoločnosť Partex spoločne s firmou Chalmers Industriteknik okrem iného projekt, ktorého cieľom bolo nájsť udržateľnejšie materiály na výrobu ich systému označovania. Dôležitou požiadavkou na prípadný nový materiál bolo, že okrem toho, že musí byť šetrnejší k životnému prostrediu, musí byť minimálne rovnako dobrý ako PVC, ktoré nahrádza.

Rovnaké vlastnosti s lepšou trvanlivosťou

Projekt bol úspešný a spoločnosť Partex teraz začína uvádzať na trh svoje výrobky založené na udržateľnejších materiáloch. Johan Bengtsson, riaditeľ pre materiály v spoločnosti Chalmers Industriteknik, k tomu hovorí:

  • Je pre nás veľkým potešením, že spoločnosť Partex teraz uvádza na trh výrobky z udržateľnejších surovín, čo je výsledok úspešného spoločného projektu, ktorý spoločnosť Partex realizovala v spolupráci s Chalmers University of Technology, RISE a nami, spoločnosťou Chalmers Industriteknik. Ukazuje to, že spoločnosť Partex myslí svoju prácu v oblasti udržateľnosti vážne a s uvedením týchto výrobkov na trh neotáľa z presvedčivých regulačných alebo obchodných dôvodov.

  • "Naša Bio-PVC sa vyrába z obnoviteľných surovín, predovšetkým z tallového oleja z drevospracujúceho priemyslu," vysvetľuje Peter Johansson. Obnoviteľná surovina má úplne rovnaké vlastnosti ako jej fosílni predchodcovia. Je natoľko podobná, že sme mohli zachovať naše súčasné strojné zariadenia, čo je jednak udržateľné a jednak šetrí peniaze nám aj zákazníkovi.

Po úplnom zavedení zmeny sa vplyv výrobkov Partex na emisie CO2 zníži o 80 %.

Cookies používame na poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Pobyt na webe znamená, že súhlasíte s ich nahrávaním alebo použitím. Zistite viac